2018 Grafik tasarım trendleri

2018 Grafik tasarım trendleri

Herkese merhaba biliyorum uzun hatta çok uzun bir zaman oldu ancak bazı problemler talihsizlikler peşimi bırakmadı desem yeridir. Yeniden bir şeyler paylaşmanın mutluluğunu anlatamam neyse lafı fazla uzatmadan konumuza dönsem tam zamanı olacak sanırım.

Markanıza en kaliteli ve en profesyonel logoyu, kartviziti, kurumsal kimliği, bannerı SadeceoN’da kolayca yaptırabilirsiniz. Birbirinden tecrübeli tasarımcıları bir araya getiren SadeceON, eğlenceli karikatür ve karakalem çizimlerinden, mimari çizimlere kadar her türlü grafik işleri konusunda size en avantajlı hizmetleri sunuyor. Siz de SadeceON’a gelerek hayalinizdeki tasarımları rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

2018 yılına hep birlikte girdik ancak bu yıl içerisinde tasarım konusunda bizleri nelerin beklediği ise tamamen merak konusu kimisi öyle dedi kimisi böyle dedi ama ben yine iç güdülerime ve daha çok trend olacak tasarımlara bir noktada film afişleri karar vermekte çünkü film afişleri “Global” anlamda kullanıldığı için 2018 yılının trend tasarımlarını birazda bunlar belirlemekte ve sıklıkla rastladığım ve evet bu sene bu trend olabilir dediğim tasarımları aşağıda konu başlıkları üzerinde anlatmaya çalıştım hatam olur ise af ola..

 

“Glitch” Etkisi

Bozuk görüntü, yani Glitch etkisi, son zamanlarda dijital dünyanın en popüler trendlerinden biri oldu.

 

 

“Renk Kanalları” Etkileri

Renk kanalları ile oynarken tasarımcılar arasında çok popüler olmuştur. Teknik tasarımcıları büyük illusiyonal efektleri oluşturmanızı sağlar.

 

Çift Pozlama

Çift pozlama şimdi birkaç yıl için bir şey olmuştur. Bazı tasarımcılar bir kenara bir süre bu tekniği koymuş olmasına rağmen, kesinlikle izleyici şaşırtacak çift pozlama tasarımları bir artış görüyoruz. (İlk başlarını hatırlarsınız umarım insan fotoğrafları içerisine doğa fotoğrafları ekleniyordu bu da o zamanların geliştirilmiş hali… )

 

Çift Pozlama, Çift Tonlu

“Çift” artık likör etkisi bir yazı olacak görüyorum. Bu trend Çift Pozlama ve Çift ton, renk kanalları kullanarak artı bir melez. (Yine yukarıdakinin biraz daha geliştirilmiş hali desem yanılmış olmam sanırım… )

 

Çift Işık

2018 grafik tasarım trednleri arasında bir başka önemli “çift” çift renkli ışıktır. Bu etki, yeni sinirli, modern görünümlü olanları içine basit kompozisyonlar dönüştürür. (Bu tasarım trendini 2016 senesinde logo tasarımları üzerinde deneyimliyordum ki o zamanlar yine trend idi ancak bu kadar rağbet göreceğini pek düşünmüyorum ama siz yinede logo tasarımlarınız da kullanabilirsiniz.)

 

Yaratıcı tipografi her zaman trendlerden

Söz konusu olduğunda bu teknik, hayal gücü, sen en güçlü varlıksınYaratıcı tipografi diğer teknikler ile kombine edilebilir veya sadece tasarım olarak kullanılabilir. Her iki durumda da etkiliyor.

 

Kırpılmış Tipografi

Kırpılmış tipografi 2017 için sıcak bir eğilim vardı ve hala 2018 için sıcak ve taze ancak kullanımı içinse okunabilirlik gerektirir çok yaratıcılık ve profesyonellik. Etkisi %100 bence uğraşmaya değer.

 

Tipografi olarak Gerçek Yaşam Unsurları

Modern grafik tasarım trend tipografi sıkı etkileşim ile diğer elemanların bileşimi. (Kombine edin… )

 

Negatif Alan Tasarımlar

Bu sene dergilerde bolca göreceğimizi umuyorum ve sanırım Turizm, otel, konaklama gibi ve gayrimenkul sektöründe sıkça rastlaya bilirsiniz. Grafik estetik negatif boşluk tekniği oldukça olumlu duygular uyandırmak için değil negatif ve pozitif fizik birbirini çeker çünkü, ama negatif alan pozitif bir alan adını verdik.

 

Negatif Boşluk ve Tipografi

Ahh… tipografi. Belli ki, modern trend Negatif Boşluk ve Tipografi bir karışımıdır. Ne oldukça popüler, nede oldukça kullanımsız ama tipografi kullanımı tasarımı anlatmanın bir diğer yolu.

 

Renkli 3D Maddeler

Bizce bu 2018 güçlü grafik tasarım trendlerinden biri ve 2019 senesinde de oldukça çok kullanımını göre bilirsiniz. Gerçi tasarım konusunda 3D her zaman trend…

 

Bir Renkli 3D Tasarım

Son zamanlarda, … görmekten daha fazla ürün sunumları kullanarak aynı arka plan rengi ürün olarak sundu. Bu sene oldukça sık rastlaya bilirsiniz özellikle internet üzerinde görsellerden önce şöyle bir hayal edin ” Kırmızı bir Ferrari ve mat kırmızı üzerinde… ” bir düşünün

 

Renk Geçişleri

2016 senesinde yazmıştım tasarım trendleri konusuna bakabilirsiniz sanırım bundan sonra ki senede yani 2019’da görmek mümkün olacak ama 2019 senesinde en az 4 renk olarak bir renk geçişi sağlanacak gibi…

 

Elle Çizilmiş Resimler (İllistratörler)

Bu sene yüksek trend sağlayacaklar Türkiye’de bu işi gerçekten hakkını vererek yapanlar var ancak çok daha fazla denk gelebilirsiniz çünkü tasarım Hayal etmekle başlar.. 

 

Origaminin Tasarım Hali

2018 son grafik tasarım trendleri bir gün resim resimler. Gerçek kağıt kesme sanat esinlenerek, bu eğilim hızlı bir şekilde hız kazanıyor.

 

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla