Herkese merhaba, Adobe yaptığı uzun çalışmalardan sonra piyasaya yeni çıkardığı paket programlar ile yine göz doldurmaya devam etmekte ancak bu paket programların içerisinde en çok beğendiğim ve windows kullanıcıları için de çok yararlı olacak bir program ortaya çıkardılar. Bu yapmış oldukları Sketch’e tamamen bir savaş başlatmak ve başlatılan bu savaşta bakalım kim galip gelecek. Sketch üzerinde yapılan portatif dediğimiz çalışmaların aynısını bu program üzerinde yapa bilmek mümkün tasarımı yapmış olduğunuz web sitelerinin veya uygulamaların ve daha çoğunun demo çalışmasını yapabiliyorsunuz eğer behance veya dribbble gibi siteler üzerinde araştırma yapıyorsanız kesinkes görüşmüş hatta incelemiş olabilirsiniz. Adobe XD‘nin açılımı Adobe experince design yani XD olarak adlandırılmakta.

adobe xd nedir?
adobe xd nedir?

Yukarıda bir demo gösterimi mevcut ancak gif olarak örnek bir çalışmadır daha canlısını’da göre bilirsiniz yazının sonuna eklediğim link üzerinden görebilirsiniz. Bu program ile müşterilerinize yapmış olduğunuz çalışmaları deneyimlete bilirsiniz ve bunu’da sıfır maliyetle yapabilirsiniz. Şuan windows için bir program görünmüyor ancak pek yakında windows içinde bir güncelleme ile windows kullanıcıları piyasasına girmiş olacak biraz daha beklemek gerekli.

Resmi Site

Uygulama Demo

Author

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.