Facebook Origami

Facebook Origami

Facebook Origami nelerdir?

Origami Facebook tarafınca desteklenen modern kullanıcı arayüz tasarımlarınızı prototip haline çeviren parasız bir araçtır. Son güncellemeden sonrasında bir tek Mac OS platformlarında çalışan origami, oluşturduğunuz arayüz tasarımlarını fazlaca sıradan bir halde Iphone ve Ipad ortamında interaktif bir halde sunumunu yapmanıza imkan tanıyor.

 

 

Facebook Origami ne işe fayda?

Origami 2.0 sürümünde bir fazlaca hususiyet ile karşımıza çıkmış durumda efektif kaydırma eylemlerini rahatça origami üstünde oluşturabilir, tut sürükle hareketlerini destelerken çift dokunma eylemlerinide içinde barındırıyor. Tüm bu eylemleri birbirine bağlamak oldukca sıradan bir hal almış durumda. Düz bir zemin üstünde sunum yapmaktansa Feysbuk Origami ile Sunumlarınıza arkaplan ekleyebilir, ve arayüz tasarımınıza gore kendi temanızı oluşturabilirsiniz. Başka prototip araçlarından değişik olarak Origami ile oluşturduğunuz prototip’in İos ya da Android Çıktısını Aleni kaynak kod yapısı olarak alabiliyoruz.

 

Sunumlarınızı Internet üstünden görüntülemek isteyenler İçin javascript olarak çıktı alma imkanı sunan origami ile bu çıktıları kod bilginiz varsa size kolaylıkla düzen imkanı sunuyor. Oluşturduğunuz prototipin krokisini görüntüleyerek bütün dokunma eylemlerinin gideceği sayfaları ya da PSD dosyalarını tek bir kare üstünde görüntüleyerek bu tarz şeyleri rahatça düzenleye biliyorsunuz ki.

Origami metin girişleri, Hususi fare imleçleri, FaceTime Kamera, OS X sürükle bırak eylemlerini gerektiren arayüz tasarımları için responsive internet tarayıcısı ile masaüstü websiteleri ve uygulamalarınız için prototip oluşturmanıza imkan tanıyor.

Facebook Origami’ye Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Ek olarak Facebook Origami Vektörel Logosu’nu buradan indirebilirsiniz

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla