Kitlenizin Güvenini Kazanmanız için Yapmanız Gereken 10 Şey

Kitlenizin Güvenini Kazanmanız için Yapmanız Gereken 10 Şey

Lincoln bir keresinde, “Halkın güveni ile her şey mümkündür. O olmadan hiç bir şey ihtimaller içinde olmaz” demiştir. Toplumsal medya şu anda dünya çevresindeki milyonlarca insanoğlunun kullandığı ve katılmış olduğu günlük aktivitedir. Bu, insanlık tarihinde; herhangi bir ferdin oluşturma, paylaşma ve ilerleme fırsatına haiz olduğu ve başarıya ulaşmış olup, müthiş kalabalık durumda olan toplumsal medya okyanusunda, eğer öne çıkacaksa, hedef kitlesinin itimatını kazanmaya ihtiyaç duyduğu ilk zamandır. Reklama dolarlar tüketerek projelerine yatırım yapmak için gitgide maddi kaynak sağlamaya yönelen girişimcilere nazaran, güven kazanma özellikle önemli hale geldi. Halkın itimatını kazanmada başarısız olursanız tasarınız bir yere gelemeyecektir ve paranızı artıramayacaksınızdır. eğer mali açıdan ürününüzü desteklemeleri için kullanıcılarınıza güvenirseniz bu iyi bir şeydir şundan dolayı size güvenmezlerse art dönmeyeceklerdir.

Aşağısı, bağlantılı kitlenizin güvenini kazanmak için yapmanız ihtiyaç duyulan 10 şeyin listesidir.

Halkın Güvenini Kazanmak

1.  Bizlere kim olduğunuzu açıklayın.  Alan ismi olarak adınızla alakalı bir internet siteniz var mı? eğer yoksa toplumsal ağ profili edinin, içini tamamen doldurun ve onu profilinizi işaret etmek için kullanın.

2. En iyi resminizi seçin. Ortak görüş budur, doğru mu? Fakat ek olarak gayrimenkul satıyormuş benzer biçimde göründüğünüz fotoğraflardan kaçınmak istersiniz. Hikayenizi özetleyen bir resim seçin ve tüm profillerinizde devamlı kullanın.

3. Her linke (b…’a) profil açmayın. Twitter, Facebook benzer biçimde kilit alanlarınızı bulun, sonrasında Foursquare ve streaming benzer biçimde bir yahut iki küçük irtibat kullanın ve onlar üstünde sıhhatli bir varlığı sürdürün. Bu biçimde, kalabalığın çoğu zaman olduğu yerde ve konumlanacakları yerde olmuş olursunuz.

4. Mevzuya yargıç olun. Başlarda uzman olmanız gerekmez. ” Tek ” olmak için sıkı çalışmalısınız fakat başlarken alanınızla alakalı kitapları ve internet sayfaları bulmanız gerekir. Zaman geçtikçe referans edilen kitapları toplayın. Kurgusal olmayan bir çok kitaplar esasen, olanı da sizden atacaktır, fakat çekirdek kaynağa giderek oradan yola çıkmak sizi oyunun önünde yapmış olacaktır.

5. Sahte olmayın. Bağlantıyla yüz yüze gelen bir çok insanoğlunun problemi şu ki, hepimiz her insanın isteklerine nazaran duyarlıyız, bu nedenle sahte olmayı deniyoruz. Asla kimse bir düzenbaza nakit vermeyi istemez. Öğrendiğiniz gereçleri alın ve bu şeye kendinizi daldırın. Bu hepimiz için işe yaramayacak, fakat hepimiz de size nakit vermez, her her neyse. Size güvenen ve sizi seven insanoğlu yeniden de yapacaklardır. Sizi cezbeden insanları ve duruşu bulun.

6. Hazırda bulunun.  Sizi arayabilir miyim? Salyangoz posta gönderebilir miyim? eğer kitlenizden nakit almak ve dikkati toplamak istiyorsanız, sizinle irtibat kurulması için çabuk ve basit bir yol sağlamalısınız.

7. Saydam olun.  “Bu kuruluş için fazla gencim” ’in Matthew Zachary’si bir keresinde bana, örgütlenmesinin şeffaflık açısından “obama benzer biçimde” bulunduğunu söylemiş oldu. Kitlenizin parasını kullandığınız her proje için “obama-gibi” saydam olmak zorundasınız. Amme bütçeniz, amme belgeleriniz, amme makbuzlarınız hatta elektronik postalarınız bile kamuya açık olmalıdır. İlk aşamada her şey yayınlanmak zorunda değildir. Bir çok sermayedar, fikirlerinin kaybedilmesinden korkar sadece proje devinim halinde olduğunda kanallarınızı açın.

8. Ağa yazın.  İnsanlar okumadıklarına inanmayacaklar. İfadelerinizi kısa, basit ve yararlı tutun. Alt antet kullanın, mükemmel bir giriş cümlesi edinin ve yazınızı kısa tutun.

9. Her şeyi belgeleyin.  Bizlere devamlı olarak iyi mi havadis, informasyon, salık verirsiniz? Ağ güncesi iletileri ve Tweet’lerden daha oldukça, video kullanın ve hedef kitlenizi en azından haftada bir bile olsa güncelleyin. Çevirimiçi iletişimde en etken yöntem videodur.

10.  Her mesajı yanıtlayın.  Tweet’ler, video yorumları, iletiler, her şeyi, cevaplayın. Sonsuza kadar sürecek olsa bile her bir kişiye cevap verin. eğer kitlenizin temeli sizseniz, proje bitene kadar kitlenize cevap vermekle sorumlusunuz. (Bunu size diyorum, asistanınıza değil.)

Topluluğun güvenini kazanmak süre alı. Fakat bu on adımı emin şekilde takip ederek, projenizin başarıya ulaşmasına yardım edebileceksiniz.

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla