Mock-Up Yapımı

Mock-Up Yapımı

Herkese merhaba uzun ve yoğun bir iş temposunun ardından tekrar tasarımcı blogu’nda yazmak çok heyecanlı ve güzel bir şey aslında. Fikiratör Tasarım Ofisinin bir zamanlar sahibi iken hazırlamış olduğum mock-up yapımıyla ilgili videoyu sizinle paylaşıyorum umarım faydalı olacaktır.

Bu video üzerinde sorununuz varsa bu konu altında sora bilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

 

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
 1. Caner
  14 Mart 2018 at 12:42
  Cevapla

  Merhaba hocam dediğiniz şekilde yapıyorum ama mockup için koyduğum nesne logonun geleceği yerin şeklini almıyor örneğin dalgalı bir kumaş var üstüne koyduğum resim dalgalı şekli almıyorda düz çıkıyor bunu nasıl çözebilirim acaba.

  • tasarimci
   21 Mart 2018 at 14:13
   Cevapla

   Merhabalar öncelikle Photoshop üzerinde uygulama yapacağız alanı düz bir şekilde çizip daha sonra o şekli akıllı nesneye çevirmeniz gerekli akıllı nesneye çevirdiğiniz katman üzerine gelip önce CTRL T’ye basın ardından mouse ile sağ tıklayın “Warp” ‘ı seçin ve ardından köşelerinden tutarak istediğiniz şekilde bükme ve eğim işlerinizi yapınız daha sonra sağ tarafta katman sekmesinde akıllı nesnenizi çift tıklayıp açınız açılan görsel düz görünür ancak mock up üzerinde dalgalı görünür iyi çalışmalar kolay gelsin…

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla