Photoshop’ta genel arayüz

Photoshop’ta genel arayüz

Bu yazımızda Photoshop‘u tanıyacağız. Konumuz tamamen bittiğinde sizde Photoshopun arayüzü kullanabilecek noktaya geleceğinizi umuyoruz.

Öncelikle üst menülerden başlayalım, menülere ulaşmak istediğimiz zaman üst kısımda olduğunu görebilirsiniz.

Photoshop'ta genel arayüz

Photoshop’ta genel arayüz

Photoshop’ta File, Edit, İmage, Layer, Type, Select, Filter, 3D, View, Window , Help olmak üzere çok sayıda menülerimiz mevcut. Bu menüler her versiyonda aynıdır ve aynı şekilde kalacaktırda en fazla bir kaç menü daha eklenir veya değiştirilebilir üst menünün en temeli yukarıdaki gibidir. Menü kısmının nerede olduğunu tespit ettikten sonra artık bir alt kısıma geçebiliriz.

Sol tarafta Toolbox mevcut. Burada seçmiş olduğumuz araçlar mevcut ve araçları seçtikçe Menü kısmının altında ki yerde sürekli seçtiğiniz araca göre değişkenlik gösterecektir ve ona göre detay özelliklerini karşınıza çıkaracaktır.

Photoshop'ta genel arayüz

Photoshop’ta genel arayüz

Sağ tarafta paneller var. Açık panelleri zaten görebiliyorsunuz birde orada gizlenmiş panellerimiz mevcut bunları bir sonra ki ders konumuz da isteğinize göre gizleyebilme ve açık kalabilme yöntemini göstereceğiz.

Photoshop'ta genel arayüz

Photoshop’ta genel arayüz

Son olarak çalışma alanımızı göstereceğim ve bu konumuzu burada bitireceğim. Çalışma alanımız ortada göstermiş olduğum gri bir alandır. Yeni bir çalışma belgesi Kısa yolu (CTRL + N)’dir açtığımızda burada bulunan gri alana çalışma işlemlerimizi yapıyoruz.

Bu konumuzda kısaca Photoshop arayüzü tanıttık bir sonra ki konumuz da görüşmek üzere.

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar