Yaratıcı Ambalaj Tasarımı Örnekleri

Yaratıcı Ambalaj Tasarımı Örnekleri

Ambalaj tasarımı, tasarlayan için aslına bakarsak çok zorlu bir süreç gerektirir. Sebebi ise ambalajın içerisine koyulacak ürünü yansıtması, dikkat çekmesi, kullanışlı olması ve dayanıklı olması icap eder. Tasarım yapılırken bu şeklinde durumların göz önünde bulundurulmalıdır.

Genel anlamda Türkiye’de maliyeti düşürmek ve kullanışlılığı arttırmak adına durağan(durgun) boyutlarda standartların dışına çıkılmadan ambalaj tasarımları yapılır fakat dünya çapınca tasarımları incelediğimiz süre binlerce yaratıcı örnek görebiliriz.

Bu mevzuda hem tasarım anlamında hemde ambalaj boyutları anlamında sıra dışı fikirlerin denenmiş olduğu ambalaj örneklerini bir araya topladık.

Aslına bakarsak bu mevzuyu bir fazlaca uzun tutmak bir oldukca örnek sergilemek ihtimaller içinde fakat daha oldukca ambalaj tasarımlarını bir sonraki konumuza saklıyoruz.

tasarimci

Tasarımcı Blogu olarak Grafik Tasarım konusunu inceleyen ve bu konuda trend tasarımları, çalışmaları paylaşan ve video eğitimler ile bir grafik tasarımcının ihtiyacı olan tüm grafik tasarım dosyalarını sunan bir tasarımcı blogudur.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla